דבר יו"ר הכנס

דלקת עור אטופית הינה מחלת עור כרונית אשר שכיחותה בארצות המערב עולה בתלילות בעשורים האחרונים.
המחלה מלווה בסבל רב לחולה ולמשפחתו והקושי, הן הנפשי והן הכלכלי הכרוך בהתמודדות עם ילד חולה יכול להשתוות לפי מחקרים אחרונים, להתמודדות עם ילד סכרתי.

היחידה לעור ילדים בבית חולים ״דנה-דואק״ לילדים ומחלקת עור של המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי שמחים להזמינכם לכנס הישראלי הראשון בנושא אטופיק דרמטיטיס.

הכנס יכלול סדנאות לימוד על המחלה ועל הטיפול בה, המיועד לציבור החולים ולמשפחות וכן יום של הרצאות, עדכון על חידושים בהבנת מנגנוני המחלה ועל חידושים בטיפול המיועד לרופאים ואנשי צוות רפואי.

בתוכנית הכנס יושם דגש בצד ההתפתחות המדעית בגנטיקה, באימונולוגיה ובביוכימיה המולקולרית, גם על הדרכת ההורים בהבנת המחלה וביישומים פרקטיים של טכניקות טיפוליות במטרה להקל על סבלם של החולים.

בכנס ישתתפו רופאים בכירים מחו״ל אשר יחלקו מניסיונם ויתרמו בהרצאותיהם לאיכות מדעית גבוהה של הכנס.
בנוסף תתארח בכנס נשיאת ומנכל"ית האגודה האמריקאית לחולי אטופיק דרמטיטיס, Mrs Julie Blockאשר תתרום מניסיונה בארגון קבוצות תמיכה ובסיוע למשפחות חולי אטופיק דרמטיטיס.

הכנס יתקיים במרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי בימים חמישי ושישי ה- 23-24 ביוני 2016 . הכנס מיועד ביומו הראשון לקהל משפחות חולי אטופיק דרמטיטיס וביומו השני מיועד לרופאי עור, רופאי ילדים ואלרגולוגים.

אשמח לראותכם משתתפים בכנס חשוב זה.
ד״ר אביקם הראל
יו״ר הכנס