דבר הוועדה המארגנת

הכנס השנתי של איגוד רופאי בריאות הציבור, בשיתוף עם בתי הספר לבריאות הציבור בישראל, יתקיים ביום שני 5 ביוני 2017 במלון כפר המכביה.

השנה יתמקד הכנס באתגרים שבין המדע והממצאים המחקריים, לבין המדיניות הנגזרת מהם, שמושפעת לא רק מהעדות המדעית אלא גם משיקולים פוליטיים במובן הרחב ביותר של המילה. הכנס יכלול הרצאות בהשתתפות מרצים מובילים מישראל ומחו"ל ומיועד להצגת עבודות עדכניות של סטודנטים וחוקרים בתחומי התוכן השונים של המחקר בבריאות הציבור ובקידום הבריאות.

יתקיימו מושבים בנושאים: מדיניות בריאות ופוליטיקה, קידום בריאות, תזונה, אפידמיולוגיה של מחלות כרוניות, אפידמיולוגיה של מחלות זיהומיות, מחקר אפידמיולוגי, בריאות האם והילד, בריאות האישה ואפידמיולוגיה סביבתית.

במסגרת הכנס יוענק פרס מפעל חיים לדמות מובילה ובולטת בעולם האפידמיולוגיה ובריאות הציבור בישראל. השנה יוענק הפרס לפרופ' מנפרד גרין, יתקיימו  מושבים להצגת עבודות מדעיות כהרצאות וכפוסטרים ויחולקו פרסים לעבודות סטודנטים מצטיינות.

מקבלי פרס מפעל חיים בשנים קודמות: פרופסור פנחס כהן-גן, פרופסור ג'ו אברמסון, 1925-2017, פרופסור חוה פלטי.

קהל היעד: רופאי ואחיות בריאות הציבור, אפידמיולוגים וקלינאים בעלי עניין באפידמיולוגיה, מרצים וסטודנטים בבתי הספר לבריאות הציבור והפקולטות לרפואה והעוסקים בבריאות הציבור בכל רובד. 

נשמח לראותכם,

פרופ' רחלי דנקנר ופרופ' ליטל קינן-בוקר, הועדה המארגנת

פרופ' עמליה לוי- יו"ר הועדה המדעית וראש המחלקה לבריאות הציבור, אוניברסיטת בן גוריון

פרופ' נדב דוידוביץ'- יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, הר"י

פרופ' איתמר גרוטו- משנה למנכ"ל, משרד הבריאות

פרופ' אורנה בראון –אפל- ראש בית הספר לבריאות הציבור, אוניברסיטת חיפה

פרופ' דני כהן- ראש בית הספר לבריאות הציבור, אוניברסיטת תל אביב

פרופ' אורה פלטיאל- ראש בית הספר לבריאות הציבור, האוניברסיטה העברית והדסה, ירושלים