דבר הוועדה המארגנת

הכנס השנתי של איגוד רופאי בריאות הציבור, בשיתוף עם בתי הספר לבריאות הציבור בישראל, נועד לתת במה מדעית לעשייה המחקרית בתחום בריאות הציבור והאפידמיולוגיה ולעודד שיתופי פעולה בין כלל העוסקים בתחומים אלו בישראל.

השנה יתמקד הכנס באתגרים שבין המדע והממצאים המחקריים לבין המדיניות הנגזרת מהם, שמושפעת לא רק מהעדות המדעית אלא גם משיקולים פוליטיים, במובן הרחב ביותר של המילה. הכנס יכלול הרצאות בהשתתפות מרצים מובילים מישראל ומחו"ל ומיועד להצגת עבודות עדכניות של סטודנטים וחוקרים בתחומי התוכן השונים של המחקר בבריאות הציבור ובקידום הבריאות כגון:  מדיניות בריאות, אפידמיולוגיה של מחלות כרוניות (לב וכלי דם, סרטן, מחלות ריאה חסימתית), אפידמיולוגיה של מחלות זיהומיות, חיסונים ומדיניות חיסונים, בריאות אם וילד, בריאות וסביבה וכלכלת בריאות.

במסגרת הכנס יוענק פרס מפעל חיים לדמות מובילה ובולטת בעולם האפידמיולוגיה ובריאות הציבור בישראל, יתקיימו  מושבים להצגת עבודות מדעיות כהרצאות וכפוסטרים ויחולקו פרסים לעבודות סטודנטים מצטיינות.  

קהל היעד: רופאי ואחיות בריאות הציבור, אפידמיולוגים וקלינאים בעלי עניין באפידמיולוגיה, מרצים וסטודנטים בבתי הספר לבריאות הציבור והפקולטות לרפואה והעוסקים בבריאות הציבור בכל רובד. 

נשמח לראותכם,

פרופ' רחל דנקנר ופרופ' ליטל קינן-בוקר, הועדה המארגנת

פרופ' עמליה לוי- יו"ר הועדה המדעית וראש המחלקה לבריאות הציבור, אוניברסיטת בן גוריון

פרופ' נדב דוידוביץ'- יו"ר איגוד בריאות הציבור, הר"י

פרופ' איתמר גרוטו- משנה למנכ"ל, משרד הבריאות

פרופ' אורנה בראון –אפל- ראש בית הספר לבריאות הציבור, אוניברסיטת חיפה

פרופ' דני כהן- ראש בית הספר לבריאות הציבור, אוניברסיטת תל אביב

פרופ' אורה פלטיאל- ראש בית הספר לבריאות הציבור, האוניברסיטה העברית והדסה, ירושלים